Tudástár
Az additív gyártástechnológiák (AM technológiák), hétköznapi nevén a 3D nyomtatás folyamatosan egyre nagyobb teret nyernek a hagyományos gyártástechnológiák mellett. AM technológiák közül talán az egyik legismertebb eljárások a szálolvasztásos vagy másnéven extrúzió alapú (MEX) eljárások csoportjába tartozó FDM és FFF technológiák. A MEX technológiák népszerűsége a kedvező ár-érték aránynak, illetve a széles alapanyag választéknak köszönhető. Viszont sokszor nem egyszerű eldönteni, hogy mikor melyik anyagot érdemes választani.
Amennyiben neked is fejtörést okoz, milyen anyagot mikor érdemes választani, akkor ez a poszt neked szól.
Az alábbi tesztet azért készítettük el nektek, hogy bemutassuk a nyomtatási hőmérséklet hatását a nyomtatott alkatrészek mechanikai szilárdságára.
Sziasztok! Ez a bejegyzés azért készült, hogy megmutassuk, hogy hogyan kell megfelelően modellezni a Fuzzy Skin feature megfelelő használatához, illetve, hogy a Prusa Slicerben hogyan kell megfelelően alkalmazni a Fuzzy Skint eszközt.A modellezést Fusion 360-ban végeztük, ez mindenki számára ingyen elérhető, illetve vállalkozók és cégek számára is viszonylag olcsón beszerezhető.
Biztosan olvastad már az internetet böngészve, hogy a filamentek többségét felhasználás előtt szárítani ajánlott, hiszen azok az idővel nagymértékű nedvességet vehetnek fel. Az is feltűnhetett, hogy a hosszan nedves állapotban hagyott alapanyag törékenyebbé válik, a nedvesen nyomtatott anyag pedig gyengébb tulajdonságokkal rendelkezik, mint a szárított alapanyaggal készült tárgyak, de mégis mi lehet ennek az oka?